Отборът на Барселона разби гостуващия Ференцварош с резултат 5:1 в първи двубой и за двата тима от група G на новия сезон в Шампионската лига. Тон за головата фиеста даде капитанът Лионел Меси от дузпа в 27-ата минута, а в 42-ата минута Ансу Фати удвои. В 52-ата минута Филипе Коутиньо направи резултата класически. В 70-ата минута Игор Хатарин реализира за унгарците от дузпа, а "каталунците" заиграха с човек по-малко след червен картон на Жерар Пике. Въпреки че бяха в намален състав, Барса отбеляза нови две попадения чрез Педри в 83-ата и Усман Дембеле в 89-ата минута.

Капитанът на Барселона Лионел Меси пък счупи пореден рекорд в своята знаменита кариера. Аржентинецът стана първият играч в историята на Шампионската лига, вкарал гол в 16 поредни сезон.

В следващия си двубой "каталунците" гостуват на другия фаворит в групата - Ювентус, докато Ференцварош ще приеме Динамо Киев.

Срещата започна с натиск на „каталунците“, но до реални опасности не се стигаше. В деветата минута Клеман Лангле засече с глава центриране от ъглов удар, но над вратата на унгарците.

В 11-та минута попадение на Токмак Нгуен от тима на гостите бе отменено заради засада.

Минута след това Лионел Меси изпълни пряк свободен удар, но доста неточно.

Домакините продължиха с натиска и в 17-ата минута Меси нанесе много опасен удар от границата на пеналтерията, но вратарят Денеш Дибуш направи чудесно спасяване.

Три минути след това гостите създадоха най-чистата ситуация до момента. Исаел бе изведен чудесно от Токмак Нгуенсам срещу Нето, успя да заобиколи стража и стреля, но изстрелът му нацели напречната греда.

В 22-ата минута Филипе Коутиньо опита своя специалитет – силен удар от границата на наказателното поле, но той премина на сантиметри от гредата на Фернцварош.

Четири минути след това Меси навлезе в наказателното поле, премина покрай Игор Каратин, но беше повален от Ковачевич. Съдията пък отсъди дузпа. Аржентинецът застана зад топката и, въпреки че Дибуш усети посоката на удара, изстрелът беше силен и много точен – 1:0.

След попадението испанците заиграха с настроение и пропуснаха още няколко положения.

В 34-ата минута Франсиско Тринкао комбинира с Фати, който опита изстрел, но вратарят Дибуш изби с крак.

Пет минути след това Тринако бе изведен чудесно от Меси, но не можа да преодолее вратаря на Ференцварош.

„Каталунците“ все пак стигнаха до второ попадение преди почивката. В 42-ата минута Френки де Йонг и Ансу Фати комбинираха по чудесен начин, като нидерландецът даде превъзходен извеждащ и прехвърлящ пас, а Фати намери отлично топката от въздуха и я запрати в далечния ъгъл -  2:0.

В началото на втората част на два пъти Тринкао опита да застраши вратата на гостите, като първият му удар бе неточен, а вторият бе спасен от вратаря Дибуш.

В 52-ата минута обаче резултатът стана класически след страхотна комбинация между Меси, Фати и Коутиньо. Аржентинецът бе с топка в крака в наказателното поле отдясно, комбинира с Фати, който пък много елегантно с пета продължи за бразилецът. Бившият играч на Ливърпул без забавяне стреля силно и прати топката във вратата на унгарците за трети път.

След малко над час игра Роналд Куман пусна в игра Жуниор Фирпо, Педри и Усман Дембеле, които замениха съответно Сержи Роберто, Ансу Фати и Франсиско Тринкао.

В 68-ата минута Барселона остана с човек по-малко, след като директен червен картон си изкара Жерар Пике. Той задържа Токмак Нгуен, който бе изведен с чудесно извеждащо подаване в наказателното поле, а испанският защитник го изпусна, след което го задържа и фаулира. Освен червеният картон за Пик, гостите получиха и дузпа. Тя бе изпълнена от Игро Харатин, който хладнокръвно реализира за 3:1.

След попадението Коутиньо бе заменен от Роналд Араухо.

В 75-ата минута гостите бяха близо до второ попадение, но удар на Давид Шигер от добра позиция в наказателното поле премина встрани от вратата на Нето.

След това Серхио Бускетс замени Миралем Пянич.

Осем минути преди края на редовното време Барса стигна до четвърто попадение. Резервата Усман Дембеле направи хубав пробив отдясно, влезе в наказателното поле и стигна почти до аутлинията, след които върна към точката за дузпа. Там беше младокът Педри, който веднага шутира и реализира – 4:1.

Минута преди края на сблъсъка падна и още едно попадение за „каталунците“. Меси комбинира с непокрития Дембеле и французинът отблизо не сбърка, като оформи и крайния резултат от 5:1.

В последните секунди аржентинецът можеше да вкара ш още един гол, но вратарят на унгарците Дибуш спаси удара му от фаул.

Така тимът на Роналд Куман тръгна с успех в тазгодишното издание на Шампионската лига.

БАРСЕЛОНА – ФЕРЕНЦВАРОШ 5:1

1:0 Лионел Меси (дузпа) 27'

2:0 Ансу Фати 42'

3:0 Филипе Коутиньо 52'

3:1 Игор Хатарин (дузпа) 70'