Манчестър Сити постигна доста трудна победа с 2:0 при домакинството си на Шахтьор Донецк от група „F“ на Шампионската лига. По този начин „гражданите“ записаха втори пореден успех в надпреварата.

Манчестър Сити имаше надмощие в срещата от самото й начало. В 8-та минута Серхио Агуеро отправи много опасен удар, но Андрий Пятов спаси.

Кевин Де Брюин взаимодейства много добре с Габриел Жезус в 30-та минута, но бразилецът пропусна да вкара от много чиста позиция.

Марлос можеше да изненада вратаря на Манчестър Сити в 31-та минута, но Едерсон успя да спаси.

Лерой Сане направи отличен пробив в 34-та минута, когато преодоля двама футболисти на Шахтьор, след което стреля, но Пятов направи блестящо спасяване.

Сане направи нов много добър рейд в 41-та минута, когато навърза трима футболисти на Шахтьор и отправи удар, но встрани от левия стълб на вратата на Пятов.

Манчестър Сити поведе в резултата в 48-та минута, когато Давид Силва подаде към Кевин Де Брюин, който с удар от разстояние изпрати топката във вратата на Пятов, който нямаше как да реагира.

Пред Серхио Агуеро се откри нова много добра възможност да вкара гол в 56-та минута, но Пятов спаси.

Рахийм Стърлинг стреля опасно в 69-та, но встрани от десния стълб на Пятов.

Съдията Мануел Де Соуза свири дузпа за Манчестър Сити в 71-та минута, когато Иван Ордетс фаулира Лерой Сане в наказателното поле на Шахтьор. Серхио Агуеро изпълни дузпата и стреля в десния ъгъл, но Андрий Пятов спаси.

Лерой Сане можеше да отбележи втори гол в 87-та минута, когато направи отличен пробив, но ударът му не намери целта.

Манчестър Сити все пак успя да вкара втори гол в 90-та минута, когато Кевин Де Брюин подаде към Рахийм Стърлинг, който отбеляза в опразнената врата.

В другия мач от групата Наполи спечели с 3:1 при домакинството си на Фейенорд.

Наполи поведе още в 7-та минута, когато Лоренцо Инсиние с удар от 20 метра вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Брад Джоунс.

След попадението Инсиние взе фланелката с името на контузения му съотборник Аркадиуш Милик, за да го посвети на своя контузен съотборник.

Лоренцо Инсиние отправи слаб удар в 41-та минута, но изпълнението му не бе точно и топката излезе в аут. Брад Джоунс успя да спаси удара на Жоржиньо в 42-та минута. Пред Марек Хамшик се откри много добро положение в 44-та минута, но след удара му топката премина встрани от левия стълб на вратата на Джоунс.

Наполи вкара втори гол в 49-та минута, когато Дикс върна много слабо топката назад към Джоунс. Първи до нея стигна Дрийс Мертенс, който не остави никакви шансове на вратаря на Фейенорд за 2:0.

Съдията Уилиам Колъм свири дузпа за Фейенорд в 68-та минута за нарушение на Гулам срещу Бергхуис.

Йенс Тоорнстра изпълни дузпата в 69-та минута, но ударът му бе отразен от Пепе Рейна, който се хвърли вляво.

Наполи вкара трети гол в 70-та минута, когато Дрийс Мертенс отне топката от Тапия, след което подаде към Кайехон и той не пропусна да вкара във вратата на Джоунс.

Фейенорд се опита да намали пасива си в 76-та минута, но Пепе Рейна спаси удара на Стивън Бергхуис.

Фейенорд успя да отбележи почетен гол в третата минута на добавеното време на мача, когато Софян Амрабат се измъкна от двама футболисти на Наполи, след което излезе сам срещу Рейна и вкара топката в мрежата му.