Манчестър Сити се класира за първи път за четвъртфиналите на Шампионската лига и по този начин записа нова страница в своята история. „Гражданите“ не направиха най-силния си мач в реванша срещу Динамо Киев на „Етихад“ и мачът завърши 0:0, но с общ резултат 3:1 англичаните продължават напред.

Проблемите за мениджъра на Манчестър Сити Мануел Пелегрини започнаха още в самото начало на срещата. Венсан Компани получи контузия в 4-та минута и бе сменен принудително от Мангала.

Николас Отаменди получи контузия в 14-та минута. Той се опита да продължи участието си в срещата, но в 22-та минута бе сменен от Мартин Демикелис.

Първата опасност в мача бе в 19-та минута пред вратата на Манчестър Сити, а Джо Харт се наложи да спасява удар на Антунеш.

Серхио Агуеро бе изведен на добра позиция в 58-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Динамо Киев.

Манчестър Сити можеше да поведе в резултата в 60-та минута, когато Хесус Навас отправи диагонален удар, а топката срещна десния стълб на вратата на Олександър Шовковски.

В 85-та минута гостите от Киев имаха претенции за дузпа за нарушение на Ярмоленко. Съдията Марк Клатенбърг не прецени, че има нарушение срещу украинския футболист. След това последва удар на Бюалский, но Джо Харт спаси.

В добавеното време на срещата Яя Туре пробва да изненада Шовковски с далечен удар, но вратарят на Динамо внимаваше и спаси.

В последните секунди на срещата Джо Харт се наложи отново да се намесва решаващо и да отразява удара на Олександър Яковенко.

Така Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Манчестър Сити - Динамо Киев 0:0

Манчестър Сити: 1. Джо Харт – 5. Пабло Сабалета, 4. Венсан Компани, 30. Николас Отаменди, 22. Гаел Клиши – 6. Фернандо, 25. Фернандиньо – 15. Хесус Навас, 42. Яя Туре, 21. Давид Силва – 10. Серхио Агуеро

Динамо Киев: 1. Олександър Шовковски – 24. Домагой Вида, 34. Йевхен Хачериди, 6. Александър Драгович, 5. Антунеш – 4. Мигел Велозо – 10. Андрий Ярмоленко, 19. Денис Гармаш, 29. Виталий Бюалский, 20. Олег Гусев – 91. Лукаш Теодорчук

стадион: „Етихад“

съдия: Овидиу Хатеган