Ливърпул съумя да победи Залцбург с 4:3 в мач от група Е на Шампионската лига. Победата беше доста важна за актуалния европейски шампион след загубата от Наполи в първия кръг и до 36-ата минута играчите на Юрген Клоп водеха с 3:0.

Садио Мане се възползва от пас на Фирмино за 1:0 рано в двубоя, а Робъртсън удвои преднината на тима с гол в 25-ата минута. Последва и гол на Салах, който направи 3:0 в 36-ата минута след пас на Фирмино.

Минути по-късно гостите върнаха едно попадение и Хуанг се разписа за 1:3. Залцбург можеше да вкара втори гол в началото на втората част след грешка на вратаря Адриан, който изрита топката в крака на съперник, но рикошетът я насочи извън мрежата.

Австрийците все пак стигнаха до втори гол, дело на Минамино в 56-ата минута. Шокът за Ливърпул беше пълен четири минути по-късно, когато Ерлин Халаанд изравни за 3:3.

Стигна се до второто попадение на Салах, който донесе успеха на тима си с 4:3.

Ливърпул остава на трета позиция в групата и заедно със Залцбург е с по 3 точки, докато лидерът Наполи е на върха с 4.