РБ Лайпциг постигна геройска победа с 3:2 над Манчестър Юнайтед в последния шести кръг от груповата фаза на Шампионската лига. По този начин германците се класират за 1/8-финалите, след като само успех щеше да им гарантира продължаване напред.

До 69-ата минута възпитаниците на Юлиян Нагелсман водеха спокойно с 3:0 след попадения на Анхелиньо, Айдара и Куйверт. В последните 10 минути „червените дяволи“ вкараха два бързи гола чрез Фернандеш и Магуайър, но това не бе достатъчно, тъй като англичаните се нуждаеха поне от равенство, за да излязат от групата си.

По този начин ПСЖ ще изпревари възпитаниците на Оле Гунар Солскяер заради по-добрите си показатели в директните срещи между двата тима и англичаните ще играят в Лига Европа през пролетта.

Още във втората Анхелиньо спринтира по левия фланг и засече центриране на Забицер от дясното крило, откривайки резултата с плътен шут по диагонала.

5 минути след това отново голмайсторът се оказа непокрит в същата зона, но този път ударът му бе по-слаб и Де Хеа улови.

В осмата минута Мейсън Грийнууд отговори на свой ред с изстрел по земя от около 15 метра, ала той бе право в Гулаши.

В 12-ата минута Анхелиньо центрира към далечната греда на свободния Айдара, който с безкомпромисен шут покачи на 2:0.

5 минути по-късно Форсберг бе намерен сам в наказателното поле, но опитът му за гол мина агонизиращо близо до лявата греда

В 24-ата минута Телес подаде към първа греда след корнер към Грийнууд, който натисна топката с глава, но над напречната греда.

В 30-ата минута Орбан направи резултата класически. Конате удари лявата греда след центриране и при добавката Орбан вкара, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради тънка засада.

В 38-ата минута Рашфорд нахлу в пеналтерията, финтира, но в последния момент коженото кълбо му бе избито от краката.

Втората част започна по-добре за манчестърци. Бруно Фернандеш изпълни два свободни удара, изсипвайки топката в наказателното поле, при първия тя бе изчистена, но във втория случай се размина с всички, като най-близо да засече бе Магуайър.

В 64-ата минута Рашфорд стреля по земя в десния ъгъл, но извън очертанията.

Две минути след това Фернандеш отправи опасен удар с десния крак, но Гулаши спаси с последни усилия.

В 68-ата минута дойде най-чистото положение за "червените дяволи". Бруно Фернандеш изпълни пряк свободен удар над стената, но топката удари горната греда.

Минутка по-късно Джъстин Куйверт се възползва от кошмарна грешка в защитата на англичаните. Нкунку неволно отклони с гръб центриране от лявото крило и нидерландецът прониза Де Хеа, оформяйки класиката - 3:0.

В следващата атака на Юнайтед Мактомини би силно, но Гулаши отново показа класа.

В 72-ата минута Грийнууд за пореден път се оказа на стрелкова позиция срщеу Гулачи, но стражът за сетен път показа котешки рефлекс.

В 78-ата минута Мейсън Грийууд падна на земята след съприкосновение с Конате и съдията показа бялата точка. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Бруно Фернандеш, който би в десния ъгъл, намалявайки на 3:1.

20-кратният шампион на Англия се върна още повече в играта, след като Хари Магуайър отбеляза с глава за 3:2 в 82-ата минута от ъглов удар.

В 89-ата минута Рашфорд влезе в пеналтерията отляво и стреля с десния крак, но в ръцете на Гулаши.