Отборът на Копенхаген взе гол аванс срещу Трабзонспор, побеждавайки го на „Паркен“ с 2:1. Точни за тима от датската столица бяха Виктор Клаесон и Лукас Лерагер. Гъркът Тасос Бакасетас пък вкара за турците и така запази интригата за реванша повече от жива.

„Лъвовете“ вдигнаха феновете си на крака още в 9-ата минута. Тогава Расмус Фалк подаде добре в наказателното поле към Клаесон, а шведът не се поколеба и с хубав удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на тима от бреговете на Черно море.

Три минути след началото на второто полувреме Копенхаген удвои. Пеп Биел центрира от корнер вляво от вратата на Трабзонспор. В наказателното поле Денис Вавро надскочи всички и с глава насочи топката към далечната греда. Там съвсем сам бе оставен халфът Лукас Лерагер, който от броени метри не сгреши.

Гостите от Турция върнаха едно попадение в 79-ата минута, когато Тасос Бакасетас стреля много силно от дистанция. Матю Райън се хвърли за топката, но не успя да я спре по пътя й към мрежата зад него.