Ювентус победи Динамо Киев с 3:0 в мач от група G в Шампионската лига. Двубоят бе исторически, след като за първи път жена ръководи среща от най-комерсиалния европейски турнир. Главен съдия бе французойката Стефани Фрапар.

„Бианконерите“ откриха резултата в 21-ата минута, когато Алекс Сандро центрира в наказателното поле, където Федерико Киеза бе оставен непокрит и с глава реализира в мрежата на Георгий Бушчан.

До края на първата част домакините създадоха няколко чисти голови положения, но до нов гол не се стигна.

През втората част все пак това се случи и в 57-ата минута италианският шампион удвои преднината си. Алваро Мората бе близо до попадението, но не успя да преодолее вратаря на украинците, това направи Кристиано Роналдо, който се разписа отблизо при добавката.

В 66-ата минута испанецът оформи крайният резултата, след като се възползва от подаване на Федерико Киеза. Нападателят задържа и хладнокръвно се разписа.

С постигнатия успех Ювентус се намира на втората позиция с 12 точки, три зад лидера Барселона, докато Динамо Киев е трети с равен брой точки с последния Ференцварош.