Ювентус направи огромна крачка към финала на Шампионската лига, след като спечели с 2:0 гостуването на Монако в първия полуфинал, който се игра на стадион „Луи II“. Ювентус за пореден път изигра стратегически много правилно мача. Старши треньорът на „бианконерите“ Масимилиано Алегри надигра по всичко показатели Леонардо Жардим. Защитата на Ювентус успя да спре най-силното оръжие на Монако – неговото нападение. Джанлуиджи Буфон отново бе невероятен на вратата и отчая монегаските със своите спасявания. Двете попадения за успеха на „Старата госпожа“ реализира Гонсало Игуаин в 29-та и 59-та минута.

Ювентус създаде първата опасност в мача в 9-та минута, когато Даниел Алвеш направи добър пробив, след което стреля от разстояние, но не затрудни Даниел Субашич, който спаси без особени проблеми. Две минути по-късно Алвеш се опита да сложи топката на главата на Гонсало Игуаин, но аржентинецът остана под нея.

Монако реагира в 12-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Ювентус Килиан Мбапе бе оставен непокрит и стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Джанлуиджи Буфон.

Мбапе пропусна невероятна възможност в 16-та минута. Той овладя топката в наказателното поле на Ювентус и отблизо бе длъжен да вкара, но Буфон се намеси впечатляващо и спаси.

Три минути по-късно Буфон отново се наложи да се намесва, когато отрази удара на Фалкао и изби топката в корнер.

Ювентус поведе в 29-та минута, когато Клаудио Маркизио подаде към Пауло Дибала, който с пета продължи към Даниел Алвеш. Бразилецът направи двойно подаване с Гонсало Игуаин, след което навлезе в наказателното поле на Монако. Алвеш се позабави, но намери отлично решение на ситуацията. Той подаде с пета към връхлитащия в наказателното поле на домакините Гонсало Игуаин, който изпрати топката по тревата в долния десен ъгъл на вратата на Даниел Субашич.

Пауло Дибала стреля от фаул от 25 метра в 38-та минута, но не затрудни Субашич, който спаси.

Монако започна активно второто полувреме и в 46-та минута Бернардо Силва подаде към Радамел Фалкао, а той се измъкна между двама защитници на Ювентус и успя да стреля, но слабо и Буфон спаси. Четири минути по-късно Тома Лемар пусна извеждащ пас към Мбапе, но Буфон разчете добре ситуацията. Вратарят излезе на време и изпревари Мбапе, като улови топката.

Даниел Алвеш отправи хубав удар от въздуха в 52-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Субашич. Две минути по-късно Лемар допусна груба грешка, което откри възможност пред Клаудио Маркизио, който стреля, но Субашич спаси.

Ювентус удвои своята преднина в 59-та минута, когато Дибала подаде към Даниел Алвеш, който направи отлично центриране в наказателното поле на Монако, където Глик изпусна Гонсало Игуаин, а той отблизо засече топката и я изпрати във вратата на Субашич.

Пред Бернардо Силва се откри добра възможност в 74-та минута, но ударът му не бе точен.

Монако създаде нова много добра възможност в 90-та минута, когато Фабиньо центрира от фаул в наказателното поле на Ювентус, след което Валер Жермен стреля с глава, но Буфон демонстрира невероятни си рефлекс и успя да избие топката в корнер.

Ювентус взе отличен аванс преди реванша в Торино, който е след седмица.

Монако - Ювентус 0:2

0:1 Гонсало Игуаин 29'

0:2 Гонсало Игуаин 59'

Монако: 1. Даниел Субашич – 7. Набил Дирар, 25. Камил Глик, 5. Жемерсон, 19. Джибрил Сидибе – 10. Бернардо Силва, 2. Фабиньо, 14. Тиему Бакайоко, 27. Тома Лемар – 9. Радамел Фалкао, 29. Килиан Мбапе

Ювентус: 1. Джанлуиджи Буфон – 15. Андреа Бардзали, 19. Леонардо Бонучи, 3. Джорджо Киелини, 12. Алекс Сандро – 5. Миралем Пянич, 8. Клаудио Маркизио – 23. Даниел Алвеш, 21. Пауло Дибала, 17. Марио Манджукич – 9. Гонсало Игуаин