Манчестър Сити спечели категорично с 3:0 гостуването на Шахтьор Донецк в среща от група С на Шампионската лига. За "гражданите" мачът бе като разходка и с лекота стигнаха до успеха.

Рияд Марез откри резултата в 24-тата минута, Илкай Гюндоган направи 0:2 в 38-ата минута. Габриел Жезус оформи класическата победа за "гражданите" с гол в 76-ата минута.

Манчестър Сити пропусна да вкара още в 1-ата минута. Де Бройне центрира добре от фаул, но ударът с глава на Родри не се получи.
В 23-тата минута шут на Габриел Жезус бе блокиран от защитник на Шахтьор, но в следващата минута англичаните ликуваха. Гюндоган отправи удар от границата на наказателното поле, топката срещна гредата, а Марез бе най-съобразителен и отблизо откри резултата. В 38-ата минута се разписа и Илкай Гюндоган, след като получи хубав пас от Марез.

Минута преди втория гол  Жуниор Мораеш, който преди време игра в ЦСКА, пропусна да вкара сам срещу вратаря на Сити Едерсон. Пак той в 50-ата минута опита да прехвърли излезлия напред Едерсон, но не уцели вратата. Рахим Стърлинг напомни за себе си в 53-ата минута със страхотен удар, но гредата спаси домакините от трети гол. Логично той падна в 76-ата минута - вкара го Габриел Жезус след асистенция на Кевин де Бройне.

ШАХТЬОР - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3

ШАХТЬОР ДОНЕЦК: Пятов, Болбат, Кривцов, Матвиенко, Исмаили, Марлос, Патрик (75 - Маркос Антонио), Степаненко, Соломон (46 - Коноплянка), Тайсон, Мораеш (77 - Дентиньо)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър (81 - Жоао Кансело), Отаменди, Фернандиньо, Зинченко, Гюндоган, Родри (83 - Менди), Де Бройне (77 - Бернардо Силва), Марез, Стърлинг, Жезус

Голмайстори: 0:1 Марез (24), 0:2 Гюндоган (38), 0:3 Жезус (76)