Унгарският Ференцварош победи с 2:1 като гост Селтик в двубой от 2-ия квълификационен кръг в Шампионска лига и продължава борбата, докато шотландците ще отидат в Лига Европа.

Ференцварош откри резултата още в 7-ата минута на срещата, след като Шигер получи добър пас и от далечна дистация матира стража на домакините. Селтик опита да отвърне на удара, но в 30-ата минута удар на Кристи мина малко встрани от вратата на съперника.

В 41-ата минута вратарят на Ференцварош Дибус направи отлично спасяване след удар на Елиунуси.

Все пак Селтик стигна до равенството с попадение в 53-ата минута, когато Кристи прехвърли с елегантен удар стража на гостуващия тим и върна отбора си в мача. Шотландският тим тръгна да търси победата и отправи няколко опасни удара, но до гол не стигна.

При една от атаките си на свой ред Ференцварош стигна до втори гол, който се оказа и победен. Токмак Нгуен получи пас, надбяга съперников бранител и матира вратаря за 2:1.

Така унгарците очакват съперника си за третия квалификационен кръг за Шампионска лига, а Селтик отива в третия квалификационен кръг в Лига Европа.