Фейенорд постигна изненадваща победа с 3:1 като гост на Бенфика в среща от третия кръг на обновената Шампионска лига.

Тимът от Нидерландия успя да поведе в резултата в 12-ата минута, когато Игор Пейшао с много добър пас намери Аясе Уеда, който вкара топката във вратата на Анатолий Трубин за 0:1.

Бенфика бе много близо до това да изравни резултата в 21-ата минута, когато Александър Ба се извиси над всички в наказателното поле на Фейенорд и стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Тимон Веленройтер.

В 25-ата минута Уеда бе най-съобразителен и вкара топката при добавката. Попадението обаче не бе зачетено след намесата на системата ВАР, защото беше констатирано нарушение преди топката да влезе във вратата на Трубин.

Фейенорд все пак отбеляза втори гол в мача в 33-ата минута, когато Куинтин Тимбър с превъзходен пас намери Антони Миламбо, който прати топката за втори път във вратата на Трубин.

Четири минути преди почивката Вангелис Павлидис си помисли, че е върна едно попадение за лисабонските „орли“, но попадението на нападателя не бе зачетено заради засада.

В 57-ата минута Гернот Траунер вкара за трети път топката във вратата на Трубин, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Бенфика все пак върна интригата в мача в 66-ата минута, когато Ян-Никлас Бесте асистира за гола на Керем Актюркоглу.

Въпреки опита за натиск на португалците, Фейенод реши всичко с трети гол във втората минута от добавеното време. Тогава Игор Пейшао направи своята втора асистенция в мача и намери Антони Миламбо, който реализира втория си гол в двубоя и оформи крайни резултат.

По този начин Фейенорд събра шест точки, колкото има и Бенфика, като двата тима заемат съответно 16-ата и 13-ата позиция в класирането на Шампионска лига. В следващия кръг, на 6 ноември, лисабонските „орли“ гостуват на Байерн Мюнхен, а нидерландците приемат РБ Залцбург.