Белгийският шампион Брюж продължи чудесното си представяне в група В на Шампинска лига, след като разпиля с 4:0 като гост Порто и вече има шест точки след първите два кръга.

Юношата на Барселона Феран Жутгла откри резултата от дузпа, а в самото начало на второто полувреме гостите довършиха португалците с два експресни гола, реализирани от Камал Сова и Андреас Сков Олсен. Антонио Нуса оформи крайния резултат минута преди края.

В 14-тата минута Жоао Марио събори Жутгла в наказателното поле и потърпевшият изпълни добре 11-метровия наказателен удар, пращайки топката в десния ъгъл.

В самото начало на втората част „черно-сините“ нанесоха нов удар, след като Сова бе изведен от Жутгла и с хубав изстрел отбеляза втори гол за белгийския първенец. 5 минути по-късно Брюж сложи край на интригата. Датчанинът Андреас Сков Олсен засече на далечната греда ниско центриране на Мейер, пращайки топката за трети път във вратата на Диого Коща.

До края „драконите“ не промениха почти нищо. Украинецът Яремчук дори пропусна да вкара четвърти гол за Брюж, а удар на новото попълнение Ониедика срещна гредата. В 89-ата минута четвъртото попадение за гостите стана факт, след като дебютантът в Шампионската лига Нуса получи извеждащ пас от Нилсен и оформи крайното 4:0.