Борусия Дортмунд оглави група „А“ в тазгодишното издание на Шампионската лига след успех с 3:0 над Монако на „Сигнал Идуна Парк“. Попаденията за „жълто-черните“ реализираха Якуб Ларсен, Пако Алкасер и Марко Ройс. Така Борусия излезе начело на своята група с по-добра голова разлика спрямо основния си съперник за върха Атлетико Мадрид (+4 на +3 гола). В другия двубоя от групата „дюшекчиите“ се справиха с Брюж с 3:1 на своя „Уанда Метрополитано“ след два гола на звездата Антоан Гризман и едно попадение на Коке в добавеното време на срещата. Голът за белгийците реализира Арнауд Гроневалд в края на първата част. На последните две места в групата остават Монако и Брюж, които все още нямат записана точка от началото на турнира.

Борусия стартира с опит да наложи темпото на срещата, но добре изграденият отбор на Монако в своята половина затвори пространствата и не даде шанс на бързите играчи на германците да се разгърнат в предни позиции. В 4-та минута Маруис Волф стреля от дистанция, но топката прелетя в аут. В 16-та и 19-та минути халфът на Монако Юри Тилеманс стреля на два пъти, но Бюрки се намеси адекватно и отрази ударите.

В края на първата част Борусия опита от дистанция да затрудни Диего Беналио. Първо, в 33-та минута Пако Алкасер пропусна да се разпише след страхотен шут с левия крак в обратния ъгъл на вратата на гостите. Топката обаче, прелетя на метър в аут. В 40-та минута Мариус Волф стреля от идентична дистанция, от границата на наказателното поле, но Беналио прояви своя страхотен рефлекс и изби в корнер.

Малко преди края на първата част швейцарският страж на Монако Диего Беналио бе заменен от Даниел Субашич, след като получи травма.

Малко след началото на втората част Борусия вече бе напред в резултата. В 57-та минута най-добрият асистент в Топ 5 първенствата (седем асистенции) от началото на сезона – Джейдън Санчо, успя да се озове сам пред наказателното поле на Монако, без никой да го атакува. Той намери пролуката в защитната линия на съперника и подаде към откъсналия се Якуб Ларсен, който без забавяне реализира под плонжа на Субашич.

В 62-та минута Марко Ройс можеше да реши окончателно нещата в полза на своя отбор. Той получи страхотен прострелен пас по земя отдясно от Джейдън Санчо, но ударът му мина буквално на няколко сантиметра встрани от лявата греда до Субашич.

В 69-та минута Дотрмунд получи правото да изпълни дузпа, след като Марко Ройс бе препънат от Камил Глик в наказателното поле на французите. Пако Алкасер обаче не успя да намери целта, след като топката се отби в напречната греда, падна пред голлинията и излетя напред.

В добавеното време на срещата Марко Ройс оформи крайното 3:0 след подаване на Якуб Ларсен.

Състави на двата отбора:

Борусия Дормунд:  Роман Бюрки, Лукаш Пишчек, Мануел Аканджи, Дан Аксел Загаду, Абду Диало, Томас Дилейни (Юлиан Вайгл 65‘), Аксел Витсел, Мариус Волф (Якуб Брун Ларсен 46‘), Марко Ройс, Джейдън Санчо (Максимилиан Филип 84‘), Пако Алкасер

Треньор: Люсиен Фавр

Монако: Диего Беналио (Даниел Субашич 45‘), Андреа Раджи, Камил Глик, Жемерсон, Бенямин Хенрикс, Жан Аолу, Джибрил Сидибе, Александър Головин (Насер Шадли 77‘), Муса Сила (Самуел Грандсир 70‘), Радамел Фалкао

Треньор: Леонардо Жардим

Главен съдия:  Алексей Кулбаков

Стадион: „Сигнал Идуна Парк“

Gulliver/Getty Images
40 снимки

Атлетико от своя страна не отави съмнения за превъзходството си над Брюж и стигна до успех с 3:1 у дома. „Дюшекчиите поведоха с попадение на Антоан Гризман в 28-та минута. Въпреки че домакините доминираха почти изцяло през първата част, допуснаха изравняване. Първото попадение за Брюж в тазгодишната Шампионска лига реализира Арно Гроневалд, който с диагонален удар от над 30 метра в далечния ъгъл разстреля Облак и изравни резултата.

През втората част териториалната доминация на Атлетико се удвои. Момчетата на Диего Симеоне успяха да изтласкат съперника си в неговата половина, да намерят празните пространства в предни позиции и да стигнат до нови два гола, с което и да вземат трите точки.

В 67-та минута хубава комбинация между дуото нападатели Антоан Гризман – Диего Коста, в крайна сметка позволи на французина да нанесе последния удар от средна дистанция към вратата на Брюж, с което да матира Карло Летика.

В добавеното време на двубоя халфът Коке оформи крайното 3:1 след подаване на Антоан Гризман.

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Люка Ернандес, Диего Годин, Хосе Хименес (Фелипе Луис 46‘), Сантиаго Ариас, Саул Нигес, Тома Лемар, Коке, Родри, Томас Партей (Анхел Кореа 67‘), Антоан Грзиман, Диего Коста (Родри 69‘)

Треньор: Диего Симеоне

Брюж: Карло Летика, Беноа Пулен, Брандао Мехеле, Стефано Денсвил, Тибал Влиентинк (Клинтън Мата 57‘), Руд Вормер, Ханс Ванакен, Матс Ритс (Лорис Опенда 76‘), Арно Гроневалд, Уесли, Сиебе Шрийверс (Марвелиус Накамба 56‘)

Треньор: Иван Леко

Главен съдия:  Иван Крузлиак

Стадион: „Уанда Метрополитано“