Барселона постигна класическа победа с 3:0 срещу Манчестър Юнайтед в четвъртфиналния мач реванш от Шампионска лига, който се игра на „Камп Ноу“. По този начин "блаугранас" се класира за полуфиналите на турнира с общ резултат 4:0. Каталунците изиграха отличен мач и не оставиха никакво съмнение в своето превъзходство срещу „червените дяволи“. Лионел Меси вкара първите два гола в срещата, а Филипе Коутиньо демонстрира своята страхотна класа през второто полувреме и вкара шедьовър.

Манчестър Юнайтед създаде първата опасност в мача още в 1-та минута. Пол Погба пусна много добър извеждащ пас към Маркъс Рашфорд, който излезе сам срещу Марк-Андре тер Стеген и стреля, но топката се спря в напречната греда.

Съдията Феликс Брих свири дузпа за Барселона в 11-та минута за нарушение на Фред срещу Иван Ракитич в наказателното поле на Манчестър Юнайтед. Филипе Коутиньо подаде към хърватина, който бе препънат от бразилеца, но халфът на Манчестър Юнайтед първи игра с топката. Съдията Брих прегледа ситуацията с ВАР и отмени своето първоначално решение.

Манчестър Юнайтед организира нова бърза атака в 14-та минута. Маркъс Рашфорд напредна и стреля, но слабо и право в ръцете на Марк-Андре тер Стеген.

Иван Ракитич центрира в 15-та минута в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Фил Джоунс успя в последния момент да изчисти топката преди тя да стигне до Луис Суарес.

Барселона поведе с 1:0 в 16-та минута. Лионел Меси направи много добър рейд, преодоля Фред, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Давид де Хеа.

Барселона удвои своята преднина в 20-та минута. Лионел Меси получи топката пред наказателното поле на Манчестър Юнайтед, след което стреля, Давид де Хеа не успя да се намеси добре и позволи топката да му мине под плонжа и да влети във вратата му.

Барселона отново създаде напрежение в наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 26-та минута. Жорди Алба комбинира с Лионел Меси, който стреля, но над напречната греда в аут.

Пол Погба отправи далечен удар в 38-та минута, но Тер Стеген нямаше проблеми да улови топката.

Иван Ракитич отправи много опасен удар в 41-та минута, но Де Хеа спаси.

Барселона направи много сериозен пропуск в първата минута на добавеното време на първата част. Лионел Меси подаде към Жорди Алба, който центрира прострелно в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Серхи Роберто засече и стреля, но Де Хеа спаси. След това при добавката Иван Ракитич стреля, но ударът му бе блокиран от Фил Джоунс.

Барселона организира много добра атака в 47-та минута, когато Луис Суарес комбинира с Лионел Меси, който стреля, но Ашли Йънг се намеси решаващо и успя да избие топката в корнер.

Барселона вкара трети гол в 61-та минута. Филипе Коутиньо отбеляза истински шедьовър. Бразилецът овладя топката и с удар от разстояние я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Де Хеа.

Лионел Меси стреля със задна ножица в 64-та минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Де Хеа.

Джеси Лингард отправи удар от разстояние в 79-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Луис Суарес се опита да изненада Де Хеа в 89-та минута с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Тер Стеген направи страхотно спасяване в 90-та минута. Диого Далот центрира в наказателното поле на Барселона, след което Алексис Санчес стреля с глава, но Тер Стеген спаси.

Лионел Меси пропусна да оформи своя хеттрик в първата минута на добавеното време на срещата, когато Артуро Видал пусна много добър пас към Луис Суарес, но той остави топката за Лионел Меси, който навлезе в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и излезе на добра позиция срещу Давид де Хеа, но испанският вратар успя да спаси удара на аржентинеца.

На полуфиналите Барселона ще се изправи срещу победителя от двойката между Ливърпул и Порто.

Барселона – Манчестър Юнайтед 3:0

1:0 Лионел Меси 16'

2:0 Лионел Меси 20'

3:0 Филипе Коутиньо 61'

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 20. Серхи Роберто, 3. Жерар Пике, 15. Клеман Ленгле, 18. Жорди Алба – 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 8. Артур Мело – 10. Лионел Меси, 9. Луис Суарес, 7. Филипе Коутиньо

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа – 2. Виктор Линдельоф, 4, Фил Джоунс, 12. Крис Смолинг – 18. Ашли Йънг, 39. Скот МакТоминей, 17. Фред, 6. Пол Погба, 14. Джеси Лингард – 10. Маркъс Рашфорд, 11. Антони Марсиал

Стадион: „Камп Ноу“

Съдия: Феликс Брих (Гер)