Един велик Мюлер задмина друг велик Мюлер в мача на Байерн срещу Ювентус снощи. Настоящата звезда на баварците Томас изпревари великия си предшественик Герд по голове за КЕШ или Шампионската лига.

Нападателят прониза "старата госпожа" в 91-та минута, с което доведе мача до продължения, а впоследствие тимът му се класира за четвъртфиналите след успех с 4:2. Така освен изключително важен, голът му се оказа и с историческа стойност.

Това беше 35-ият гол на Томас Мюлер в Шампионската лига, а легендата Герд е с 34 за КЕШ. Така той стана германецът с най-много попадения в този турнир.

Но все пак "Бомбардирът на нацията" от 70-те години има 62 гола от 71 мача във всички европейски турнири, включващи още Купата на УЕФА и несъществуващият КНК. Ето и най-добрите германски стрелци в Шампионската лига и КЕШ: