Победителят от миналогодишното издание на Шампионската лига Милан започна с победа защитата на трофея си. В първия си мач от тазгодишното издание на турнира „росонерите” постигнаха очаквана победа с 2:1 срещу Бенфика на своя „Сан Сиро”.

Андреа Пирло откри резултата още в 9-тата минута. Филипо Индзаги пък покачи на 2:0 в 23-тата минута и уби интригата в срещата.

В 90-тата минута Нуно Гомеш вкара почетния гол за португалците.

В другия мач от групата Шахтьор Донецк победи Селтик с 2:0 на собствения си стадион.

Брандао още в 6-тата минута вкара първия гол в тазгодишно издание на лигата. Само две минути по-късно пък новото попълнение Кристиано Лукарели покачи на 2:0.

След тази загуба продължава черната статистика за Селтик. Вече 13-ти пореден мач при гостуванията си в лигата шотландците нямат победа.

Със спечелените 3 точки Шахтьор излезе на 1-во място в групата, с по-добра голова разлика от фаворита Милан.