Милан изтормози своите фенове, но въпреки това успя да елиминира с 1:0 след продължения отбора на Селтик със скъпоценния гол на бразилеца Кака в третата минута на първите 15 минути. Първият мач между двата отбора завърши 0:0.

През редовното време двата отбора играха сравнително равностойно и не успяха да си отбележат гол. Кака и Индзаги изпуснаха най-добрите положения пред вратата на Селтик. Пирло изпълни няколко свободни удара, но вратарят на гостите Артур Боруц се справи блестящо и не допусна гол.

В 93-та минута Кака направи невероятен пробив и, след като овладя топката в центъра на терена стигна до наказателното поле Селтик, където направи за смях няколко защитника от противниковия отбор и най-накрая успя да преодолее вратаря Боруц.