Милан успя да измъкне важна точка при гостуването си на Бенфика в петия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. В мач от група D двата отбора завършиха 1:1 и по този начин „росонерите” се класират за 1/8-финалите на турнира.

В 15-та минута с много хубав удар от границата на наказателното поле на отбора от Лисабон Андреа Пирло даде гол преднина за гостите.

Жестът бе върнат в 20-та минута, когато Макси Перейра с далечен удар препарира бразилския страж на „росонерите” Дида и изравни резултата.

До края на срещата Бенфика изпусна куп положение пред вратата на Милан, а с пропуски пред тази на домакините се отличи Кака.

Бенфика: Ким, Луиш Филипе (74’ Ди Мариа), Луизао, Лео, Петит, Кацуранис, Руи Коща, Макси Перейра, Нуно Гомеш (75’ Кардосо), Давид Луис (88’ Аду) и Кристиан Родригес.

Милан: Дида, Каладзе, Гатузо, Зеедорф (73’ Одо), Джилардино, Неста, Пирло, Кака, Бонера, Серджиньо (46’ Малдини) и Броки (51’ Гюркуф).

Селтик победи с 2:1 Шахтьор Донецк и също е на път да се класира за следващата фаза на Шампионската лига, тъй като „детелините” се нуждаят от точка в последния си мач при гостуването на Милан.

Шахтьор поведе в 4-та минута чрез Брандао, който с много премерен удар не остави никакви шансове на стража на домакините.

В последните секунди на първото полувреме бившият футболист на Челси Иржи Ярошик успя да изравни резултата.

Срещата завърши по изключително драматичен начин, тъй като във втората минута от даденото от съдията продължение Ейдън МакГийди подаде на Масимо Донати и той донесе толкова скъпоценната победа за Селтик.

Селтик: Боруц, Нейлър (16’ Донати), Колдуел, Браун, Венегор ъф Хеселинк (79’ Килън), Хартли, Ярошик, МакДоналд, Кенеди (42’ Пресли), МакМанъс и МакГийди.

Шахтьор: Пятов, Хубшман, Кучер, Жадсон, Илсиньо (83’ Йезерский), Левандовски, Брандао, Рац, Чигрински, Сърна, Лукарели (88’ Гладский)

В последните мачове от групата Селтик гостува на Милан, а Шахтьор посреща Бенфика.