Милан победи Селтик с 1:0, а Бенфика надви Шахтьор с 2:1 във финалните две срещи от Група D Шампионската лига.

След последния кръг от груповата фаза, за директните елиминации се класират Милан и Селтик, а Бенфика ще играе в турнира за Купата на УЕФА.

„Росонерите” свършиха страхотна услуга на Шахтьор като победиха шотландския тим, но украинците се издъниха като домакини срещу португалците и по този начин от претенденти за второто място в Група D, в крайна сметка отпаднаха от европейските турнири.

Пипо Индзаги донесе победата за настоящите европейски клубни шампиони с попадение в 70-та минута.

Срещата между Бенфика и Шахтьор предложи повече футболни емоции на запалянковците.

Гостите поведоха с 2 гола на Кардосо съответно в 6-та и 22-та минута.

Домакините върнаха едно попадение, след като Лукарели реализира за 1:2 от дузпа в 30-та минута. В крайна сметка обаче, Шахтьор не можа да направи нищо повече в тази среща и загуби възможността да играе в Европа след зимната пауза.

Срещите в Група D бяха изтеглени с една седмица по-рано заради участието на Милан в Световното клубно първенство в Токио.