Отборът на Манчестър Юнайтед постигна трета поредна победа в Шампионската лига. „Червените дяволи” не допуснаха изненада на Олимпийския стадион в Киев, където разбиха местния Динамо с 4:2.

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън откриха резултата още в 10-ата минута, когато защитникът Рио Фърдинанд реализира един от редките си голове. Бранителят бе точен с глава след центриране на ветерана Райън Гигс от свободен удар. Осем минути по-късно нападателят Уейн Рууни покачи на 2:0 след чудесен пробив на Кристиано Роналдо по дясното крило.

Самият португалец продължи с блестящите си изяви и до края на мача успя да се разпише на два пъти.

Диого Ринкон от състава на домакините върна едно попадение при резултат 2:0 в полза на Юнайтед, с което върна надеждите на киевчани. До края на полувремето Роналдо отбеляза първия си гол и отново възстанови преднината за „червените дяволи”.

През втората част паднаха нови два гола, които оформиха крайния резултат. Първо Роналдо бе точен от дузпа в 68-ата минута. След попадението гостите намалиха оборотите и в резултат на това Динамо стигна до нов гол в своя полза. 12 минути преди края Исмаел Бангора оформи крайния резултат.

В другия мач от група F Рома постигна домакински успех над Спортинг Лисабон с 2:1. Победният гол за римските вълци реализира смяната Марко Вучинич 20 минути преди края на двубоя. Преди това Жуан бе открил за домакините, но Лиедсон възстанови равенството на „Олимпико”.

Възпитаниците на Лучано Спалети започнаха вихрено мача и още в първите минути създадоха няколко опасности пред вратата на гостите. Добри възможности пропуснаха халфът Мансини и бранителят Филип Мексес.

Резултатът откри защитникът Жуан с глава след центриране на Давид Писаро от корнер. Само три минути по късно обаче домакините се върнаха в мача реализираки изравнително попадение чрез бразилския си нападател Лиедсон. До края на първото полувреме Жуан пропусна невероятна възможност да вкара втория си гол в срещата.

През второто полувреме домакините от Рома продължиха да бъдат по-активният тим на терена и логично реалните опасности за гол бяха пред вратата на „зелено-белите”. Домакините пропуснаха няколко добри шанса да поведат отново в резултата преди националът на Черна гора Вучинич да реализира за 2:1. До края на срещата Мигел Велосо можеше да възстанови статуквото отново, но след негов изстрел стражът на домакините Дони успя да се намеси адекватно.

Така след изиграването на три кръга в груповата фаза, Манчестър Юнайтед е лидер в подреждането с актив от девет точки, втори е Рома със шест. Спортинг заема третото място с три точки, а Динамо Киев е на последната позиция без спечелена точа до този момент.