Бразилският нападател на Шахтьор Донецк Луис Адриано вече има 9 отбелязани попадения в груповата фаза на Шампионската лига и по този начин изравни рекорда, който Кристиано Роналдо постигна през миналата година.

Адриано отбеляза 5 гола в двубоя срещу БАТЕ Борисов при победата със 7:0 в първата среща между двата отбора в Беларус.

Във втората среща между двата тима бразилецът вкара нови 3 гола при успеха на Шахтьор с 5:0.

Футболистът се отчете и с един гол в мача срещу Порто.

Адриано се превърна в най-добрия голмайстор в историята на Шахтьор със 116 гола.

Той вече държи рекорда за най-бързо направен хеттрик в историята на Шампионската лига – само за седем минути.

Бразилецът също така изравни постижението на футболисти като Мацола и Меси, които са вкарали по пет гола в един мач в Шампионската лига.

Той е четвъртият футболист, който има повече от два хеттрика в Шампионската лига. Бразилецът е с 3, като по този начин се изравни с Филипо Индзаги и Марио Гомес. Лионел Меси е с четири хеттрика в лигата на шампионите. За сметка на това Кристиано Роналдо е с два.