Ливърпул запази шансовете си за класиране на 1/8-финалите на Шампионската лига, след като „мърсисайдци” победиха с 4:1 Порто в мач от 5-я кръг на груповата фаза.

През първото полувреме Ливърпул доминираше, но така и не успя да реализира създадените положения пред врата на гостите.

В 19-та минута Стивън Джерард центрира от ъглов удар и Фернандо Торес надскочи цялата отбрана на Порто и откри резултата.

Все пак гостите от Португалия съумяха да изравнят, след като в 33-та минута Лисандро Лопес хвана в крачка Пепе Рейна и не остави никакви шансове за испанския страж на „мърсисайдци”.

Гостите от Порто устискаха равенството до 78-та минута, когато Фернандо Торес премина през Бонсингва и с хубав удар направи резултата 2:1.

Четири минути по-късно Степанов игра с ръка в наказателното поле на Порто и съдията свири дузпа в полза на Ливърпул, която бе реализирана от Стивън Джерард.

След 180 секунди Джерард центрира от корнер и Питър Крауч с глава оформи крайният резултат в срещата.

По този начин Ливърпул запази шансовете си за преминаване на груповата фаза на Шампионската лига.

Ливърпул: Рейна, Финън, Хюпия, Джерард, Торес, Воронин (63’ Кюъл), Бенаюн (71’ Крауч), Арбелоа, Бабел (85’ Кайт), Масчерано и Карагър.

Порто: Елтон, Бруно Алвеш, Степанов, Чех, Асунсао (81’ Пощига), Куарешма, Лучо Гонсалес, Лисандро, Мариано Гонсалес (77’ Сектиуи), Босингва, Кашмиерчак (65’ Мейрелес).

В другия мач от групата Бешикташ победи с 2:1 Марсилия и по този начин турците също останаха в борбата за първите две места.

В 27-та минута Родриго Тейо не остави никакви шансове за стража на Марсилия и даде гол преднина за домакините.

В 65-та минута Теему Тайнио изравни резултата, но само две минути преди края на срещата Бобо донесе ценния успех за Бешикташ.

Бешикташ: Рюстю, Мерчимек, Делгадо, Бобо, Тейо, Рикардиньо (66’ Акън), Сисе (20’ Авчи), Ибрахим Юзулмеш, Озкан (75’ Нобре), Тандоган, Тороман.

Марсилия: Манданда, Родригес, Шейру, Зенден (54’ Айев), Нианг, Зубар (46’ Тайво), Кана, Насри (26’ Сисе), Бонарт, Валбуена, Живе.

В последната среща Бешикташ гостува на Порто и се нуждае само от победа, а Марсилия приема Ливърпул.