Френският Лион победи с 3:1 Барселона на финала на женската Шампионска лига по футбол, който се игра в  Торино. Отборът на Лион печели женската Шампионска лига за осми път в историята си.

Амандин Анри (6), Ада Хегерберг (23) и Катарина Макарио (33) решиха изхода на двубоя още преди почивката. Миналогодишната носителка на "Златната топка" Алесия Путеяс върна един гол за Барселона в 41-ата минута.

Лион Шампионска лига жени

източник: Gulliver/GettyImages

Лион реално нямаше кой знае каква конкуренция през целия сезон, след като оглави своята група В на турнира с актив от 15 точки от 18 възможни. След това в два мача бяха отстранени Байерн Мюнхен и Пари Сен Жермен.

Не по-малко убедителни до финала бяха и момичетата от Барселона, които до финала днес имаха само една загуба - във втория полуфинал срещу Волфсбург (0:2).

Предишните спечелени Шампионски лиги за Лион бяха през 2011, 2012, както и от 2016-а до 2019-а година, през 2020-а и сега.