Чешкият първенец Славия Прага си заслужи място в груповата фаза на Шампионската лига след нова победа над румънския шампион Клуж. След триумфа с 1:0 преди седмица и сега възпитаниците на Индрих Тръпишовски се наложиха със същия резултат. Победата спокойно можеше да бъде далеч по-изразителна, ако домакините бяха отбелязали само половината от головите ситуации, които създадоха.

Първият голов шанс в срещата беше на сметката за Клуж, като Михай Бордеяну опита късмета си от пряк свободен удар и единствено намесата на вратаря Ондрей Колар предотврати откриването на резултата. Оттук до почивката Славия тотално диктуваше събитията и изтърва два златни шанса. Първият дойде в 29-ата минута, когато Лукас Масопуст нанесе изключително силен изстрел от границата на пеналта, който премина на сантиметри над гредата. В 37-ата халфът Томас Сучек с глава стреля много опасно към целта, а кълбото почти облиза десния стълб.

След паузата Славия продължи да играе по същия убедителен начин. Само секунди след подновяването на играта Милан Шкода тества доста сериозно рефлексите на вратаря Гиедриус Арлаускис. В 62-ата Николае Станчу беше напът да изненада стража на Клуш със страховит изстрел от дистанция, ала 31-годишният литовец имаше отговор и на това.

Той обаче не успя да стори нищо в 66-ата минута, когато Ян Борил овладя перфектен дълъг пас по левия фланг и с впечатляваща бързина се устреми към вратата. Левият бек нахлу в наказателното поле и позатвори ъгъла пред себе си, като съумя да нанесе перфектен диагонален шут по тревата – 1:0.

Този гол окончателно прекърши съпротивителните сили на Клуж, който беше наясно, че има нужда от чудо, за да преобърне ситуацията. Така с общ резултат 2:0 Славия Прага намери място в групите на най-комерсиалната клубна надпревара на планетата.