Ливърпул се класира за груповата фаза на Шампионската лига, размазвайки с 4:0 френския Тулуза в реванша от третия кръг на най-комерсиалния футболен турнир. „Червените” от града на Бийтълс биха с 1:0 в първия мач и с общ резултат 5:0 продължават напред.

Питър Крауч откри головата сметка за „мърсисайдци” в 19-та минута. Той получи пас отдясно от Дирк Кайт и порази вратата на французите. При този резултат завърши и първата част на двубоя.

Само четири минути след подновяването на играта тимът на Рафа Бенитес вкара втори гол – след центриране от корнер на Йоси Бенаюн, финландският централен бранител на „червените” Сами Хюпия направи 2:0.

Разгромното 4:0 оформи холандецът Дирк Кайт с две попадения в самия край на мача. В 87-та минута русокосият нападател направи двойно със сънародника си Раян Бабел и реализира за 3:0, а в първата минута от добавеното време националът на съперника ни в евроквалификациите оформи крайното 4:0 след подаване на Бенаюн.