Интер се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като победи с 3:0 Фенербахче в мач от петия кръг в група G.

През първото полувреме двата отбора играха сравнително равностойно, като определено Интер създаде повече положения пред противниковата врата, но пропуски направиха Златан Ибрахимович и Хулио Крус.

През втората част възпитаниците на Роберто Манчини се разиграха и успяха да стигнат до три безответни гола.

В 55-та минута Хулио Крус се възползва от групова грешка на отбраната на Фенербахче и аржентинецът не се поколеба и прати топката в мрежата на гостите от Истанбул.

Румънският национал Кристиан Киву записа асистенция в 66-та минута, след като намери Златан Ибрахимович, който удвои преднината за „нерадзурите” и предизвести крайния резултат от срещата.

Във втората минута от даденото от съдията продължение Хименес оформи крайното 3:0 и по този начин Интер се класира за следващата фаза на Шампионската лига.

Интер: Жулио Сезар, Кордоба, Санети, Станкович (89’ Матераци), Максуел (72’ Хименес), Ибрахимович (78’ Суасо), Крус, Майкон, Камбиасо, Самуел, Киву.

Фенербахче: Волкан Демирел, Лугано, Роберто Карлос, Ведерсон, Аурелио (62’ Апиа), Алекс, Сахин, Сентюрк (66’ Ричардс), Еду, Гюнул, Дейвид (83’ Метин).

В другия мач от групата ЦСКА Москва загуби с 0:1 от ПСВ и московчани отпаднаха от европейските турнири. Единственото попадение в мача падна шест минути преди края на първата част и бе дело на нападателя Джеферсън Фарфан.