Белгийският Брюж оцеля в изключителна драма, разиграла се в Киев. Срещу местния Динамо белгийците направиха 3:3, за да продължат напред с общ резултат 4:3. Головата фиеста на „Олимпийския стадион” в украинската столица стартира след само шест минути, когато Витали Буялски неутрализира актива на „синьо-черните”.

В 38-ата минута обаче Симон Дели изравни резултата и направи мисията на украинския първенец много сложна. Все пак в 50-тата Шепелев отново изведе динамовци напред, но Микита Бурда си изкара червен картон в 82-ата, оставяйки домакините с 10 човека на терена. Не се забави изравняването на състезателите, тъй като две по-късно Перси Тау от Брюж също бе изгонен. Все пак Брюж удари жестоко Динамо в 88-ата минута, когато халфът Рууд Вормер засече пас на Опенда и направи 2:2. В третата минута на добавеното време пък белгийците си реализираха автогол, след като защитникът Брандон Мехеле си вкара гол в собствената врата.

Оттам Динамо поде атакуваща акция към вратата на госта, за да го отстрани, но вместо това Лоис Опенда бе изведен сам срещу вратаря на домакините и с хубав удар с десния крак категоризира продължаването на Брюж към плейофния кръг.

Там Брюж чака победителят от двойката Базел и ЛАСК Линц.