ФК Баку ще бъде съперник на Левски в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Азерите победиха Екранас с 4:2 на реванша, и така с общ резултат 6:4 продължават напред.

След предпазливо първо полувреме, двата състава на стадион „Тофик Бахрамов” се разиграха през втората част, и си вкараха цели шест попадения за малко повече от половин час. Алмейда се разписа на два пъти – в 58-та и 77-та минута, а между тези два гола и Амиран Муджири успя да намери мрежата на Екранас.

След като ФК Баку успя да натрупа солиден аванс от три чисти попадения, Матович върна едно в 81-та минута. В добавеното време паднаха още два гола – по един във всяка врата. Шолич реализира за 4:1, а крайното 4:2 оформи Глевецкас.

28 хиляди наблюдаваха двубоя от трибуните на стадиона в Баку, а съставът на домакините бе следният: Сиссоко, Батес, Барбоса, Борец, Савинов, Шолич, Скулич, Адамия (Перес ,57), Муджири (Гурбанов, 70), Фелипе Алмейда, Солтанов.