Миналогодишният участник във финала на Шампионската лига Ливърпул започна с фал старт, след като завърши 1:1 при гостуването на Порто.

Домакините започнаха по-активно срещата и логично стигнаха до дузпа в 8-та минута, след като Рейна спъна в наказателното поле Сектиуи. Наказателният удар бе реализиран от Лучо Гонсалес.

В 17-та минута гостите достигнаха до изравнително попадение, след като Финън центрира в наказателното поле на Порто, където Хуупия свали с глава топката към Кайт и той не остави шансове за вратаря на португалския отбор.

В 58-та минута Джърмейн Пенант бе изгонен за грубо нарушение срещу Фусиле.

Марсилия победи с 2:0 Бешикташ и по този начин французите се завърнаха с победа в най-комерсиалния футболен турнир.

Головете за домакините паднаха през второто полувреме. Първо в 76-та минута Родригес успя да даде гол аванс за Марсилия, след като се възползва от груба грешка в отбраната на гостите, а в даденото от съдията продължение Диата подаде на Джибрил Сисе, след което бившият нападател на Ливърпул премина през двама защитници от противниковия отбор и оформи крайния резултат в срещата.