Евентуалният съперник на Левски във втория квалификационен кръг в Шампионската лига – Тампере Юнайтед, постигна поредна победа във Финландия.

Шампионите обърнаха ИФК Мариехамн от 0:1 до 2:1 с попадения през второто полувреме на мача от 12-ия кръг на първенството.

Гостите от Аландските острови откриха резултата в 33-ата минута с гол на Петер Бломберг. До края на частта лидерите в класирането не успяха да изравнят.

В 65-ата минута обаче Ярко Вис прати топката в мрежата на Мариехамн и изравни за домакините. Едва девет минути по-късно влезлият като резерва Даниел Нвоке донесе победата на своя тим, като оформи крайното 2:1.

Тампере остава на върха в подреждането с 29 точки.

Състав на Тампере Юнайтед: Мико Кавен, Тони Ярвинен, Матиас Линдстрьом, Анти Оянпера, Юси Куяла, Анти Похя, Анти Хюнюнен (62-Хенри Мюнти), Сакари Сааринен (46-Даниел Нвоке), Юска Саволайнен, Яри Ниеми (90-Йоне Хиелм)