Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне говори след като си осигури първата победа като наставник на „Камп Ноу“ при успеха на тима му над Барселона с 2:0 в първия четвъртфинал в Шампионската лига. И отбеляза, че на първо място е доволен от ефективността на тима си.

Избрано от VGong

Барселона обърна Атлетико Мадрид в зрелище и дръпна на върха пред Реал

„Атлетико дълго време не беше побеждавал тук. На този стадион се играе много трудно. Вероятно Барса е най-добрият отбор в Европа, заедно с Пари Сен Жермен и Байерн Мюнхен. Благодарение на колективните усилия успяхме да ги нараним в точния момент. Вторият гол ни даде увереност. Жалко, че не успяхме да се възползваме още повече от предимството си“, сподели Симеоне.

Когато го попитаха как би коментирал, че Атлетико има едва три удара във вратата на Барса за цялата среща и от тях са паднали два гола, той отвърна: „Мога да ви разкажа хиляди истории за мачове, в които сме отправили 30 удара и не сме вкарали, футболът е прекрасен, защото клиничното завършване е ключово. Тази вечер бяхме изключително клинични, докато други вечери не бяхме“.

След което се спря в детейли на самата среща. „Мисля, че се защитавахме добре. Свършихме чудесна работа, като им пречихме да правят атаките си. С изключение на първите 15 минути, когато създадохме повече положения, но след това дойде моментът, който чакахме. Хулиан Алварес забеляза Джулиано подаде му, оттам благодарение на системата ВАР дойде и червен картон, а Хулиан вкара невероятен гол.“

„Проявихме смелост и се възползвахме от моментите си. Хулиан Алварес и Джулиано се разбираха добре. Сьорлот е готов за всичко, завърши атаката перфектно. Резултатът е добър, но съперникът със сигурност ще ни накара да страдаме във вторник“, убеден е аржентинецът.

„През второто полувреме те се опитаха да изравнят резултата, но ние водехме с 2:0, удържахме се и запазихме самообладание, за да постигнем добър резултат. Но знаем с каква трудност ще се сблъскаме следващия вторник. И ще се справим с предизвикателството, защото си познавам отбора“.

А дали този резултат го прави доволен като цяло от поведението и резултата? „Рядко съм щастлив. Винаги намирам нещо, което ме спира да се наслаждавам на това, което правим. Поставям се на мястото на играчите и знам колко е трудно да се играе тук. Отборът опита всеки възможен подход, включително игра с онази решителност, която не винаги успяваме да съберем, но днес бяхме на 100%.“