ЦСКА Москва надви Бенфика с 2:0 в руската столица и е втори след Манчестър Юн в група А на Шампионската лига.

Руснаците са в чудесна позиция за атака на осминафиналите, докато Бенфика записа петата си загуба в петте срещи.

Интересното е, че вратарят на руския тим Игор Акинфеев не допусна за пръв път от 43 мача гол във вратата си в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

По-рано през лятото той прекъсна негативната серия и ако се смятат двубоите в предварителните кръгове в мач срещу АЕК.

А тази негативна серия бе започнала още на 1 ноември 2006 година...

ЦСКА Москва започна мача активно и след продължителна атака в 13-ата минута топката се озова в Шченников и той я изпрати в мрежата на Бенфика за 1:0. Руският футболист бе в немаркирана засада при гола.

Португалците веднага опитаха да отвърнат, но Жонас пропусна от много изгодна позиция в 15-ата минута.

Но първото полувреме беше на сметката на армейците от Москва, обаче те не успяха да увеличат резултата, не и до почивката.

На полувремето обаче явно бе имало сериозна критика към футболистите на Бенфика, защото от първата минута на втората част те тръгнаха да мачкат своите домакини. Но отново бяха споходени от малшанс.

След първия гол, паднал след засада, вторият се оказа автогол. Витиньо се освободи и понечи да намери свой партньор в пеналта. Намеси се защитникът на Бенфика Жардел и след рикошета в неговия крак топката влетя във вратата на португалците – 2:0 за ЦСКА.

След втория гол на ЦСКА Бенфика съвсем отпусна ръцете си и мачът приключи спокойно 2:0 за руснаците.

Португалският гранд се представя отчайващо в групата и кръг преди края не е записал дори точка, а головата му разлика е 1-12.

Докато ЦСКА Москва е на отлична изходна позиция за класиране със своите 9 точки.

В късния мач Манчестър Юн с 12 т. гостува на Базел с 6. А в последния кръг Бенфика приема Базел, а ЦСКА гостува на Манчестър Юн.

Между Базел и ЦСКА предимството в преките двубои е на страната на швейцарците в случай на равенство в точките в края.