Челси се класира за 1/4-финалите от Шампионската лига, въпреки че се измъчи срещу Порто. Лондончани победиха с 2:1, но през първото полувреме играха много слабо и допуснаха гостите да открият резултата. Звездата на португалския отбор Рикардо Куарешма бе точен в 15-та минута. Той бе намерен от Лучо Гонсалес, който се възползва от груба грешка в центъра на отбраната на „сините” и намери непокрит своя съотборник.

Челси излезе много мотивиран през втората част и успя да обърне развоя на нещата в своя полза. Още в 48-та минута Ариен Робен бе оставен да стреля от 23 метра, а вратарят Хелтон сбърка и пусна доста левашки гол във вратата си. Натискът на домакините продължи и те стигнаха до второ попадение десет минути преди края, след като Дидие Дрогба центрира към украинския нападател Андрий Шевченко, който свали с глава към Михаел Балак и той донесе ценния гол за отбора ръководен от Жозе Моуриньо.

Срещата бе наблюдавана от собственикът на Челси Роман Абрамович, който бе видимо ядосан на полувремето, а в края на мача ръкопляскаше на своите футболисти.

Челси отстрани Порто с общ резултат 3:2.

Съставът на Челси: Чех, Коул, Макелеле (46’ Микел), Есиен, Карвальо, Шевченко (85’ Калу), Лампард, Дрогба, Балак, Робен, Диара (68’ Ферейра).

Порто: Елтон, Фусиле, Пепе, Алвеш, Коща, Гонсалес, Асунсао, Куарешма, Чех (56’ Адриано), Мейрелес (56’ Ибсон) и Лопес (82’ Мораеш).