Шампионът на Англия Челси продължи с победния си ход и в Шампионската лига. Във втори мач от група F, лондончани нямаха проблеми срещу гостуващия Олимпик Марсилия и се наложиха с 2:0. В първия си тест преди две седмици „сините” разбиха като гост Жилина с 4:1.

Двубоят на „Стамфорд бридж” започна отлично за тима на Карло Анчелоти. Още в седмата минута домакините се възползваха отлично след центриране от корнер. На точното място, в точния момент бе капитанът на тима Джон Тери, който засече ниското центриране, а бранител на гостите не успя да избие отправения удар.

В 28-ата минута Челси стигна до дузпа, която до голяма степен предреши крайния изход от двубоя. Микаел Есиен центрира отдясно, а Стефан Мбиа игра с игра, което даде повод на главния рефер да надуе свирката за дузпа. Зад топката застана опитният Никола Анелка, който не сгреши за 2:0.

През втората част не паднаха нови голове, а Челси в крайна сметка постигна заслужен успех. „Сините” събраха общо шест точки, максимума до този момент, и благодарение на по-добрата си голова разлика отново изместиха от върха тима на Спартак Москва. По-рано руснаците се наложиха без проблеми над Жилина с класическото 3:0. Олимпик Марсилия и Жилина нямат спечелени точки до този момент.