Челси и Розенборг завършиха 1:1 в първи мач между двата тима от груповата фаза на Шампионската лига.

Голмайстори за своите отбори станаха Копинен (Рознеборг) в 24-та минута и Шевченко (Челси) в 53-та минута.

Резултатът изненадващо откриха гостите. В средата на първото полувреме Мика Копинен засече центрирането от пряк свободен удар на Микаел Дорсин отляво и не остави никакъв шанс на Петър Чех да защити своята врата.

Равенството възстанови Андрий Шевченко през втората част, като така запуши устата на всичките си критици. Украинецът засече с глава в 53-та минута центриране на Флоран Малуда, като така отбеляза 60-то си попадение в турнирите на УЕФА. По този начин, нападателят на "сините" се нареди само на два гола от лидера в класацията на голмайсторите за всички времена Герд Мюлер.

Отсъствието на Франк Лампард и Дидие Дрогба оказа своето влияние и домакините от "Стамфорд Бридж" не успяха да преодолеят повече вратата на своите противници.

Въпреки че всички предполагаха лесна подеба за Челси, не "сините" се представиха зле, колкото норвежкия тим показа добра игра.

В другия мач от тази група Валенсия победи Шалке като гост с 1:0. Попадението за испанците бе дело на Давид Вия в 63-та минута.