Бран Берген се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига, благодарение на гола си на чужд терен на реванша срещу Вентспилс. Първият мач в Норвегия завърши в полза на Бран – 1:0, и след като днес в Латвия мачът завърши 2:1 в полза на домакините, именно тимът от Берген продължава напред.

Така Бран Берген се класира за срещите с френския Олимпик Марсилия в трети кръг, като мачовете са насрочени за 12 и 27 август.

Ментесашвили откри резултата още в шестата минута за Вентспилс, но десет минути по-късно бе изгонен и остави отбора си с десет души на терена. Точно преди почивката Римкус покачи на 2:0 и вдъхна истинска надежда на латвийците за класиране напред. Пет минути след подновяването на играта обаче Бьорнсон свали домакините от облаците с попадение, оказало се от решаващо значение за крайния изход от срещата.