Отборът на Борусия Мьонхенгладбах почти сигурно ще играе в групите на Шампионската лига, след като в първи плейофен сблъсък надделя над швейцарския Йънг Бойс с 3:1 като гост.

Германският тим не остави никакво съмнение в превъзходството си и съвсем заслужено се поздрави с изразителната победа, която донякъде обезсмисля реванша след седмица.

Нападателят Рафаел реализира две от попаденията за Борусия, като още в 11-ата минута откри резултата, а в 69-ата оформи крайното 3:1. Миралем Сюлеймани вкара единственото попадение за домакините в началото на втората част, с което изравни резултата за 1:1.

Попадението стумулира допълнително домакините, които взеха нещата в свои ръце и започнаха да търсят пълния обрат в мача. Точно тогава обаче гостите изненадаха своя противник за втори път не и без помощта на единия от страничните рефери, който не видя явна засада при гола на Андре Хан. Вторият гол за гостите дойде в 67-ата минута, а само две по-късно Рафаел окончателно отказа домакините за 3:1.