Португалският гранд Бенфика срази с 2:0 като гост Спартак Москва в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. “Орлите” от Лисабон превзеха руската столица след силно второ полувреме, в което реализираха две попадения.

През първата част швейцарският нападател на Бенфика Харис Сеферович получи травма и бе принудително сменен от Гонсало Рамос. Това обаче не се отрази на гостите в нападение и 6 минути след почивката Рафа Силва получи топката в наказателното поле на Спартак след хубава атака на португалския тим и с мощен шут опъна мрежата зад стража Александър Максименко.

В 74-ата минута резервата Жилберто вкара втория гол за Бенфика, с който на практика “орлите” са на крачка от класиране на следващата фаза. Жилберто получи извеждащ пас и с блестящ изстрел от движение доближи още повече Бенфика до плейофа за влизане в Шампионската лига.