Базел опита да стресне Лудогорец с разгром 6:0 над последния в класирането в швейцарското първенство Вадуц.

Българският и швейцарският първенец играят в сряда в София решителен мач помежду си от Шампионската лига, който може да наклони везните към един от двата тима за третото място в групата и участие в Лига Европа напролет. Базел нямаше никакви проблеми срещу лихтенщайнския Вадуц, който се състезава в първенството на големия съсед в мач от 15-ия кръг.

Още до почивката Думбия и Елионуси, съответно в 10-ата и 19-ата минути, направиха резултата 2:0. След почивката Базел наниза още 4 гола, като Думбия се разписа още веднъж, а след него Ланг, Бярнасон и Кая направиха успеха на шампиона внушителен – 6:0.

Базел мачка всички в първенството и има аванс от 15 точки пред втория в класирането Сион, който е с мач по-малко. Съперникът на Лудогорец има 13 победи и само 2 ремита, като не е допуснал загуба от началото на първенството.