Добра новина получха в лагера на Байерн Мюнхен преди първия четвъртфинален мач в Шампионската лига срещу Бенфика. Новата звезда на тима Кинсгли Коман е на линия и ще може да вземе участие в двубоя.

Френският национал получи почивка в двубоя срещу Айнтрахт Франкфурт заради леки мускулни проблеми, но в понеделник тренира наравно със съотборниците си на базата на клуба в Мюнхен.

Коман се превърна в герой за баварците в осминафиналния трилър срещу Ювентус. В реванша Коман влезе в игра в 60-ата минута при резултат 0:2. В последните секунди на редовното време крилото асистира на Томас Мюлер за 2:2, а самият той сложи точка на спора с гол за 4:2 в 110-ата минута.

Извън трайно контузените защитници Жером Боатенг и Холгер Бадщубер, Пеп Гуардиола няма да разчита и на Ариен Робен, който има проблеми с адукторите.