В мач от група F на Шампионската лига Байерн Мюнхен завърши 1:1 като домакин на Олимпик Лион.

Гостите започнаха по-силно мача и логично стигнаха първи до попадение в противниковата врата, след като в 25-та минута Жунинио Пернамбукано стреля от пряк свободен удар, след което Мартин Демикелис отклони топката с глава във вратата си, като остави вратаря Рензинг без шансове да спаси изстрела.

В 36-та минута Сидни Гову получи контузия и бе принудително сменен от Едерсон.

Домакините успяха да изравнят в 52-та минута, след като Масимо Одо подаде на Мирослав Клозе, който с хубаво центриране намери Зе Роберто, който с глава прати топката в мрежата на Лорис.

Фиорентина не успя да победи Стяуа и мачът помежду им завърши 0:0, като домакините определено могат да съжаляват затова, че не успяха да стигнат до трите точки.

От самото начало „виолетовите” взеха инициативата и имаха няколко възможности да поведат, но пропуски направиха Муту и Джилардино, а вратарят на Стяуа Сапата се превърна в герой за своя отбор.

В класирането води отбора на Байерн с 4 точки, Лион и Фиорентина имат по 2, а Стяуа е с 1.