Атлетико Мадрид се класира за групите на Шампионската лига, след като отстрани гръцкия вицешампион Панатинайкос. „Дюшекчиите” победиха с 2:0 на своя стадион „Висенте Калдерон” и с общ резултат 5:2 елиминираха гръцкия тим.

Единственото попадение в срещата падна в 4-та минута, когато Винтра си отбеляза автогол.

До края на първото полувреме Панатинайкос успя да изравни играта и създаде няколко опасности пред вратата на Серхио Асенхо, но Сисе и Лето пропуснаха.

Агуеро и Форлан изиграха поредния си силен мач, но през първото полувреме Галинович успя да се справи с ударите на двамата нападатели.

В 71-та минута Джибрил Сисе изпусна нервите си и бе изгонен с директен червен картон от съдията Петер Винк

Атлетико Мадрид стигна до втори гол в срещата, след като в 83-та минута Серхио Агуеро успя да се разпише за 2:0.