Воденият от българския специалист Станимир Стоилов тим на Астана продължи борбата в Шампионската лига, след като в реванш от втория квалификационен кръг завърши 1:1 със Спартакс Юрмала Латвия. В първата среща момчетата на Стоилов спечелиха далеч от дома с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължават борбата.

След нулево първо полувреме Твумаси откри резултата за тима от Казахстан в 59-ата минута и не остави шансове на вратаря на гостите.

Спартакс не се предаде и съумя дори да изравни в 72-ата минута, а автор на попадението беше Варданянс.

До края на двубоя резултатът остана непроменен и Астана продължи напред, където в третия квалификационен кръг ще играе с победителя от двубоя между Легия Варшава и Мариехамн (Финландия).