В мач от група H на Шампионската лига Арсенал разби Славия Прага със 7:0. По този начин „артилеристите” почти сигурно си гарантираха участие в следващата фаза на турнира.

Домакините започнаха да вкарват още от самото начало на мача, като в 5-та минута Сеск Фабрегас откри головата сметка. В 24-та белоруският национал Александър Хлеб стреля опасно, а топката бе засечена от чешкия бранител Хубачек и топката влезе за втори път в мрежата на гостите.

Четири минути преди края на първото полувреме вратарят Славия Мартин Ваниак сбърка фатално и Уолкът покачи резултата на 3:0.

В 51-та минута Хлеб най-накрая се разписа във вратата на отбора от Прага, а след 240 секунди по-късно Уолкът отбеляза втория си гол в срещата. В следващата атака испанският халф на лондончани Фабрегас направи резултата 6:0. В 89-та минута резервата Никлас Бентнер оформи крайното 7:0 и по този начин бе изравнен рекорда на Арсенал за най-голяма победа в Шампионската лига, след като „артилеристите” спечелиха със същия резултат на 10 декември 2003 година срещу гръцкия Олимпиакос.

Арсенал: Алмуня, Саня, Фабрегас, Туре, Гала, Хлеб (63’ Жилберто), Фламини (63’ Росицки), Клиши, Адебайор (63’ Бентнер), Ебуе, Уолкът.

Славия Прага: Ваниак, Таварес (63’ Белайд), Хубачек, Швеч, Вълчек, Шенкерик, Пудил, Сучи, Крайчик, Ивана (56’ Волешак), Каливода (46’ Яблонски).

В другия мач от групата Севиля се наложи с 2:1 над Стяуа. Домакините играха много силно през първото полувреме и до голяма степен решиха развоя на срещата още в първите 45 минути.

В 5-та минута Диего центрира в наказателното поле на гостите и Кануте с глава откри резултата, а в 17-та Луиш Фабиано удвои преднината на домакините, след като се възползва от неразбирателство между вратаря Сапата и защитника Емегара.

През второто полувреме Севиля успокои темпото на игра и логично Стяуа стигна до почетен гол в 63-та минута чрез Овидиу Петре.

Севиля: Палоп, Драгутинович, Алвеш, Адриано, Навас, Поулсен, Фабиано, Кануте (71’ Ренато), Москера, Кейта, Диего (85’ Марти).

Стяуа: Сапата, Гоян, Рада, Петре, Дика (46’ Бадеа), Емегара, Николица, Марин, Якоб (71’ Захариа), Кроитору, Сурду (46’ Неага).

Във временното класиране води Арсенал с 9 точки, пред Севиля с 6, Славия с 3 и Стяуа с 0.