В мач от група G Арсенал успя да се измъкне и завърши 1:1 като гост на Динамо Киев.

Двата отбора имаха доста опасни положения като пропуски направиха Бангура и Юсуф за домакините и Адебайор и Ван Перси за лондончани.

Най-изгодното положение за отбора на Арсенал бе в 44-та минута, когато Фабрегас излезе на добра позиция и стреля опасно, но Богуш се намеси убедително и спаси топката.

В 49-та минута Еременко стреля опасно, но уцели гредата на вратата на Мануел Алмуния.

В 63-та минута Бакари Саня фаулира Огниен Вукойевич и съдията даде дузпа в полза на домакините, а френският бранител на Арсенал получи жълт картон.

Минута по-късно Исмаел Бангура бе точен от бялата точка, като не остави никакви шансове за стража на Арсенал.

В края на мача футболистите на Арсенал взеха инициативата и създадоха куп положения пред противниковата врата и логично стигнаха до изравнително попадение в 88-та минута дело на Уилям Гала, който засече центриране на Тио Уолкът и прати топката в мрежат на Динамо Киев.

Порто се наложи с 3:1 като домакин срещу Фенербахче и по този начин португалците оглавиха класирането в групата.

Домакините набързо поведоха с 2:0 с попадения дело на Лисандро Лопес и Лучо Гонсалес в 11-та и 14-та минута.

Дани Гуиса отбеляза почетното попадение за турския вицешампион в 29-та минута, а крайното 3:1 оформи Лино в 90-та минута.