Ница и Аякс направиха равенство 1:1 в първия си мач от ШЛ, игран на стадион „Алианц Ривиера“ на Лазурния бряг.

Ница – Аякс бе най-интересният афиш на третия предварителен кръг в Шампионската лига, що се отнася до непредубените и неутрални фенове. Головото реми обаче дава лек превес преди реванша на финалиста в Лига Европа Аякс от миналия сезон.

Голямата звезда на тима от френския Юг Марио Балотели даде преднина на своите в 32-ата минута – 1:0. Сери нахлу отдясно в разсеяната отбрана на аяксите, центрира по земя и от 6 метра тъмнокожият италианец със сила изпрати топката във вратата на гостите.

Ница - Аякс

източник: БГНЕС

Първите 15 минути бяха трудни за домакините, но впоследствие те успяха да материализират своите контри в един гол до почивката.

Аякс обаче изравни още при първата си офанзива след почивката. Вратарят боксира една центрирана от Клуиверт топка, но тя падна пак в наказателното поле, а там от воле Ван де Бек я изпрати във вратата на Ница за 1:1 в 49-ата минута.

Ница - Аякс

Балотели остана на терена до 71-ата минута, когато бе сменен от Плеа.

Аякс бе по-добрият отбор на терена през второто полувреме. Така или иначе до края на мача повече голове не паднаха и първият двубой завърши 1:1.