Гръцкият АЕК отстрани Селтик в третия кръг на квалификациите на Шампионската лига. АЕК победи с 2:1 в реванша Селтик като домакин и с общ резултат 3:2 прати шотландския тим в турнира Лига Европа. Гръцкият състав пък продължава в плейофите на Шампионската лига.

Домакините от АЕК откриха още в 6-ата минута чрез Родриго Гало. Селтик пропусна златен шанс да изравни в 33-ата, когато Лий Грифитс стреля вдясно от вратата на съперника. Хърватинът Марко Ливая обаче не сгреши за АЕК и в 50-ата минута се разписа за 2:0, доближавайки своите до победата.

Вратарят на АЕК Василиос Баркас спаси тима си в 59-ата минута, отразявайки удар на Джак Хендри.

В 78-ата Скот Синклер оползотвори пас от Калъм МакГрегър и намали за 1:2, но Селтик не успя да направи нищо повече. Последният шанс за състава на треньора Брендън Роджърс бе в 5-ата минута на добавеното време, когато Йозо Симунович можеше да се разпище, но стреля вляво от вратата.