Рома и Милан не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в дербито от 32-ия кръг на италианската Серия А. Всичко най-интересно се случи след 90-ата минута, когато Тами Ейбрахам откри в четвъртата минута от добавеното време, а Алексис Салемакерс успя да измъкне гостите в седмата.

Равенството обаче не върши работа на нито един от двата тима, след като те запозмат позициите си. "Вълците" остават пети с 57 точки, колкото имат и "росонерите" на четвъртата позиция.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Първият удар в мача дойде в 7-ата минута, когато капитанът на домакините Лоренцо Пелегрини стреля от голяма дистанция и прати топката в аут.

Треньорът на Рома – Жозе Моуриньо, беше принуден да извърши смяна още в 15-ата минута, когато контузеният Кумбула беше заменен от Бове.

Две минути по-късно Джанлука Манчини стреля с глава след центриране от пряк свободен удар, но не намери целта. Раде Крунич отговори със свой удар с глава, но и той се оказа неточен.

В 31-ата минута Рафаел Леао също направи опит да се разпише, но и той не сполучи. „Три минути след това Пелегрини стреля отблизо, но ударът му беше блокиран от съотборника му Тами Ейбрахам, а последвалата добавка на Андреа Белоти беше разочароваща и излезе в тъч.

В последната минута от първата част Давиде Калабрия пробва удар, който мина покрай вратата. Полувремето завърши с неуспешно воле на Фикайо Томори при изпълнение на корнер.

На почивката Белоти получи травма и беше заменен от Стефан Ел Шаарауи. „Росонерите“ също извършиха принудителна смяна, като Малик Тиау се появи на мястото на Томори.

Първото положение през второто полувреме дойде в 59-ата минута, когато Леао намери с пас резервата Алексис Салемакерс на добра позиция, но волето на белгиеца прелетя над вратата.

Пет минути по-късно домакините осъществиха опасна атака, но ударът по земя на Пелегрини беше блокиран. Малко след това Бенасер стреля от много голямо разстояние и изпълнението му се оказа доста разочароващо.

В 71-вата минута Рожер Ибанйес извърши много груб фал срещу Салемакерс, но получи само жълт картон въпреки бързата проверка с ВАР.

Както изглеждаше, че двата тима са се примирили с нулевото реми, оказа се, че както “джалоросите”, така и “росонерите” се разписаха в добавеното време на срещата, което беше предвидено да бъде 6 минути.

В 93-тата Мехмет Зеки Челик проведе впечатляваща солова акция и накрая подаде топката на Ейбрахам, който беше точен с шут по земя. С

екунди след изтичането на първоначалното добавено време обаче Леао центрира към Салемакерс, който прати топката в противниковата мрежа и донесе точката за гостите.

FT  | РОМА – МИЛАН  1:1

1:0 Тами Ейбрахам 90+4'

1:1 Алксис Салемакерс 90+7'