Селекцията на Швеция стигна до минимална, но много важна победа като гост над Турция, след като го надви с 1:0. Капитанът Андреас Гранквист бе героят за „тре крунур”, след като бе точен от дузпа в 70-тата минута. Успехът обаче дава шанс на Швеция да финишира първи в група 2 на дивизия В в Лигата на нациите. Всичко това обаче преминава през задължителен успех над Русия идния вторник. Турция пък от своя страна изпадна в третата дивизия, след като завърши последен в групата си.

Пръв шанс да удари имаше Турция чрез Хакан Чалханооглу. Халфът на Байер Леверкузен стреля силно, но ударът му премина над гредата на Швеция. В 24-ата минута Чаалар Сойюнджю предотврати сигурен гол за гостите, след като изби кълбото току пред погледа на Мартин Олсон. Шведът бе останал сам срещу вратата на турците и нямаше как да сбърка. В самия край на първата част пък Дженк Тосун свали към Чаалханоглу. Той отново стреля, ала стражът на Швеция Робин Олсен парира опита му.

Втората част на  мача на стадиона в Коня бе силно тактическа. Така се стигна до 70-тата минута, когато Окай Йокашлу фаулира Маркус Берг в наказателното си поле, а съдията мигновено показа бялата точка. Дузпата бе изпълнена от Гранквист, който донесе успеха на шведите.