Без мега звездата си Кристиано Роналдо Португалия разгроми с 4:1 Хърватия в първта си среща от Лигата на нациите.
Жоао Кансело (42), Жоао Феликс (58), Диего Жота (70) и Андре Силва (90+5) вкараха за домакините, Бруно Петкович (90) се разписа за "шахматистите".

Португалците наложиха контрол над играта още през първото полувреме, но Бруно Фернандеш, Жоао Кансело, Рафа Герейро и Пепе не успяха да преодолеят вратаря на гостите.

В 41-ата минута Жоао Кансело изненада стража на Хърватия с удар от 20 метра в горния десен за 1:0. И след почивката домакините продължиха да атакуват. В 58-ата минута Диего Жота получи хубав пас от Рафа Герейро и с лекота удвои.

Жоао Феликс направи резултата класически в 70-ата минута след грешка на вратаря Ливакович. В последната минута  Петкович върна едно попадение, но дълбоко в добавеното време Андре Силва вкара за крайното 4:1.